Urządź swoją kuchnie po skandynawsku

Każdy z nas decyduje się w pewnym momencie na remont swojej kuchni, lub podczas budowy domu, czy wprowadzania się do mieszkania, chce urządzić ją po swojej myśli.

akcesoria kuchenne styl skandynawski

Zmień klimat

Bardzo często kuchnie robione są w starym klimacie, który nie jest zbyt przyjazny w dzisiejszych czasach. Warto zwrócić uwagę na skandynawski wystrój wnętrz, który przykuwa swoją uwagę bardzo wyszukanym stylem, który przypadnie do gustu większości odbiorców. Skandynawia kojarzy się z zimnem, jednak ich styl wcale nie musi taki być. Bardzo często w wystroju skandynawskim widzimy brak zbędnych drobiazgów i skupianiu się na szczegółach, a raczej postawienie na ogół sprawy.

 

Inspiracje

Wygląda to naprawdę wyjątkowo, mało kto decyduje się na coś takiego, a naprawdę warto, szczególnie właśnie dlatego, że w okolicy będziecie jedyni ze skandynawskim wystrojem. Skandynawski sklep internetowy, to nie tylko IKEA znana praktycznie wszystkim, jest wiele znanych i cenionych sklepów z wyższej półki, gdzie możemy nabyć bardzo solidnie wykonane meble do naszej kuchni. Styl ten cechuje przeważnie jasny wystrój, biały lub kremowy z dodatkami drewna. Co daje prostą formę, przejrzystość i elegancję, a chłód odcieni przełamują właśnie ciepłe drewniane dodatki. Akcesoria kuchenne styl skandynawski są dość ubogie, ponieważ jak wiemy, Skandynawowie, tak jak i Niemcy, nie cierpią zbędnych dodatków i różnych pierdół w miejscach, w których tylko by przeszkadzały. Są one starannie wkomponowane w całą aranżację wnętrza bardzo solidnie i precyzyjnie. Co daje niesamowity efekt.

poduszki w stylu skandynawskim

Co z kuchnią?

Wiele osób decyduje się na wykonanie swojej kuchni w stylu w którym wykonywane były kuchnie ich rodziców czy dziadków. Ten styl wymaga wielu drobiazgów, które tak naprawdę nie są potrzebne w tak praktycznym miejscu jak kuchnia. Warto więc zwrócić uwagę na dodatki styl skandynawski, ponieważ może on ciekawie odmienić nasze wnętrze i dodać nutki tajemnicy. Oprowadzając gości po nowym domu lub mieszkaniu nie obejdzie się bez pytań o kuchnię. Ponieważ zrobi ona na wszystkim niesamowite wrażenie.

 

Related Images