Sprzęt rehabilitacyjny

Rehabilitacja jest często długim i trudnym procesem. Nie gwarantuje odzyskania pełnej sprawności, jednak daje na to nadzieję. Rehabilitacja medyczna jest metodą współdecydującą o efektywności i ostatecznym wyniku leczenia osoby niepełnosprawnej psychicznie bądź fizycznie. Podczas tego żmudnego procesu istotny jest sprzęt.
http://erehabilitant.pl/
Najczęściej używany jest klin rehabilitacyjny. Służy jako gruba mata umożliwiająca na przykład określone ćwiczenia. Kliny wykonuje się z pianki oraz materiału skóropodobnego. Mogą mieć różne wymiary, dzięki czemu mogą służyć różnym celom i być spersonalizowane do potrzeb osoby i jej leczenia. Kliny rehabilitacyjne wykorzystywane są do masaży i fizykoterapii. Ich struktura umożliwia pacjentowi zrelaksowanie się oraz rozluźnienie mięśni, co wzmaga efektywność masażu.
Kolejna rzecz z zaplecza rehabilitacji medycznej to kostka rehabilitacyjna. Tę także wykorzystuje się, aby zwiększyć komfort pacjenta. Są powleczone nieprzemakalnym, łatwym do czyszczenia materiałem z testami bezpieczeństwa. Kostki rehabilitacyjne są przeznaczone dla większego komfortu rehabilitowanego podczas leżenia, masażu obręczy barkowej, biodrowej czy pleców, zapewniają komfort i relaks. Kostki są uniwersalne, można używać ich do codziennych ćwiczeń w domu, a nawet w gabinetach odnowy biologicznej.
Innym sprzętem, stosownym podczas procesów rehabilitacji, jest materac gimnastyczny składany. Zapewne większość z nas kojarzy go z lekcji wychowania fizycznego w szkole. Podczas zakupu materaca gimnastycznego do rehabilitacji warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany materac, rodzaj wypełniacza, jakiego użyto wewnątrz materaca, a także twardość, rozmiar i jego grubość. Materac, tak jak pozostałe przedmioty służące rehabilitacji, powinien być dostosowany do metod leczenia pacjenta.
W procesie rehabilitacji ważne jest samozaparcie i pomoc rodziny oraz bliskich dla pacjenta. Według tzw. „modelu rehabilitacji” obok powszechności, wczesności i kompleksowości znajduje się ciągłość. Należy pamiętać, że jest to proces długi, więc wsparcie dla osoby, która taki proces rozpoczęła, jest niezbędne.

Related Images