Panele, ustroje i pianka akustyczna – czyli, najlepsze wygłuszacze pomieszczeń

Czym różnią się od siebie panele, ustroje i panka akustyczna? Po co się je w ogóle stosuje i kiedy? Gdzie można je zakupić i po ile? Jakie mogą mieć rozmiary? To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie bez żadnego problemu w naszym dzisiejszym tekściku!

Wbrew pozorom, wymienione rodzaje tak zwanych „zagłuszaczy” akustycznych, nie różnią się do siebie aż tak bardzo, jakby się mogło wydawać:

Panele akustyczne – często nazywane też panelami dźwiękochłonnymi – mogą mieć od okolicy 3 cm wielkości i posiadać różnokolorowe ubarwienie. Dużo osób może o tym nie wiedzieć, lecz są tym samym co…

Ustroje akustyczne, które jest ogólnikową nazwą dla wszelkiego rodzaju materiałów przeznaczonych do akustyki. Wewnątrz tego wszystkiego znajdziemy również ostatni z interesujących nas dziś zagadnień, czyli dobrze znanej…

Pianka akustyczna – która ma za zadanie, podobnie jak panele – sprawić, żeby nagłośnienie w danym pomieszczeniu (nie istotne, czy to studia w wielkiej wytwórni płytowej, czy studio w garażu czy w piwnicy domu, lub po prostu pokój do prób) było jak najlepsze i spełniało jak najwyższe wymagania Nas – czyli klientów.

pianka akustyczna

Jeśli chodzi o ceny za owe ustroje akustyczne, to są one uzależnione od jakości firmy, z której chcemy je zakupić. Im lepsza firmy, tym – jak łatwo się zorientować – droższe ustroje. Poza wyborem firmy, należy także zwrócić uwagę na rozmiar pomieszczenia, do którego potrzebujemy wspomnianych „zagłuszaczy„, gdyż im większa powierzchnia, tym więcej będziemy musieli zapłacić za jego wyciszenie – stąd często ludzie decyzją się na stworzenie studia w małym pomieszczeniu. Jednak – jak warto zauważyć – firmy dostarczające nam owych ustrojstw (bez problemu znajdziemy je w obecnych czasach w sieci), często oferują opcję „do dogadania się”, czyli jeśli dobrze rozegrasz sprawę, może wynegocjujesz lepszą cenę za swoje nowe studio i swoje marzenia! A może wolisz mieć pokój odsłuchowy, lub salę prób? Wszystko zależne jest tylko do Ciebie i Twojej wyobraźni tylko pozwól jej działać!

Related Images